Oldalak

Az egyik leggyógyítóbb erejű növény a világon a széles levelű útifű


Ajánld ismerőseidnek!






A széles levelű útifű (Plantago major) nem ugyanaz, mint a köhögésre ajánlott lándzsás útifű. A népi gyógyászatban az egyik leggyakrabban alkalmazott, jól ismert gyógynövény. Ne irtsuk, fogyasszuk!



A lándzsás és a széles levelű nagy útifű is igénytelen évelő gyógynövény. Mindkettő megtalálható réteken, legelőkön, utak mentén, parlagokon, árkokban gyakorlatilag az egész világon.

Ez az ártalmatlan kis gyomnövényként ismert fű az egyik leghasznosabb gyógyszer!



A svájci Künzle tisztelendő, a tősgyökeres természetgyógyász és a gyógynövények nagy hatóerejének szakembere, ezt írja:

„Nincs még egy növény, amelyik úgy tisztítja a vért, a tüdőt és a gyomrot, ezért használ azoknak, akiknek gyenge a tüdejük, veséjük, vérszegények, sápadtak, kiütéseik, májfoltjaik vannak, köhécselnek, rekedtek, soványak, mint az agár, még akkor is, ha mindennel ellátják őket, mi szem-szájnak ingere. Segít lábra állni a gyengécske kisgyerekeknek, akik a jó táplálkozás ellenére is visszamaradnak a fejlődésben.”







Felhasználási módjai a következők:

•   Teája a legjobb emésztés segítő. Rendbe rakja a bélflórát, védi a bél falainak egészségét.

•   Összezúzott friss levele kitűnő sebgyógyító. Összehúzza és fertőtleníti a sebeket, zúzódásokat, egyszerűen rátéve a sérült területre.

•   Segít kigyógyulni a náthából, a köhögésből.

•   Lassítja a vér áramlását, ezért segítség lehet a menstruációs panaszok esetén.

•   Csodálatos vértisztító hatásánál fogva kúraszerűen alkalmazva tisztítja a bőrt és enyhíti a reumás tüneteket a csalánhoz hasonlóan.

Az útifű levelei és magvai nyugtató és gyógyító hatással vannak az ember emésztőrendszerére. Aki hosszú ideje gyulladásgátlók, fájdalomcsillapítók, antibiotikumok használatának van kitéve, annak az útifű fogyasztása különösen ajánlott.

   
A leveleket tea formájában vagy levesbe, a magokat őrölve vagy áztatott formában fogyasszuk. A növény őrölt magja a felszívódó rost és nyálka mennyiségét felduzzasztja. Fogyasszuk étkezés előtt, így hozzájárulunk a fölösleges kilók leadásához.

Az útifüvet érdemes kipróbálni. Iktassuk be étrendünkbe, saláta részeként, vagy csak rágcsáljuk el egy levelet. Legyen bármi is a panaszunk, ez a sokoldalú gyógynövény biztosan megajándékoz minket a jobb közérzettel.

Ha tetszett, akkor nyomj egy like-t is