Az avokádónak nemcsak a textúrája, de az íze is csodálatos. Az sem vitás, hogy az egyik legegészségesebb szuperélelmiszer az egész világon. A belőle készült olaj is nagyon tápláló.
Az avokádóolaj rengeteg, a szervezetünk számára értékes tápanyagot tartalmaz. Ez az olaj az aminosavak gazdag forrása, illetve van benne vas, réz, magnézium, fehérje, folsav, A-, B-, D- és E-vitamin. E-vitamin-tartalma miatt nagyon hasznos a haj, a bőr és a fejbőr számára.
Az avokádóolaj rendkívül jó hatással van a bőrre, hiszen hidratálja azt. A hajat fényessé, lággyá és puhává varázsolja. Az olajban lévő tápanyagok és egészséges zsírok elősegítik az egészséges hajnövekedést, megakadályozzák a hajhullást, illetve csökkentik a fejbőr szárazságát, korpásodását és annak viszketését.
Az avokádóolaj simává és puhává teszi a bőrt. Szerepet játszik a gyulladás megelőzésében és hatékony kezelésében. Arckrém helyett is nyugodtan használhatjuk. Ilyenkor néhány csepp is elegendő az arcbőr hidratálásához. Ráadásul semmiféle káros mellékhatással nem rendelkezik.
A szabad gyökök megtámadják a szervezeten belül a sejteket, károsíthatják a szervezetet és sokféle betegséget okozhatnak: rákos megbetegedést, szívbetegséget, a bőr korai öregedését és más, krónikus betegségek kialakulását is. Az avokádóolaj azonban sikeresen képes megküzdeni ezekkel a szabad gyökökkel, így gátolva meg a súlyos betegségeket.
Az avokádóolaj luteinben, vagyis antioxidánsban gazdag, így nagyon előnyös a szem egészségére nézve. A lutein ugyanis csökkentheti a szürke hályog és a makuladegeneráció kialakulásának a kockázatát.
A karotinoidokban gazdag gyümölcsök és zöldségek általában alacsony zsírtartalmúak. Egy tanulmány szerint ha avokádóolajat adunk a sárgarépából készült salátához, ez segítheti a karotinoidok hatékony felszívódását. Az avokádóolaj egészséges zsírforrásnak számít, mivel tizenhétszeresére növelheti az antioxidáns karotinoidok felszívódását.
Az antioxidánsok eredményesen küzdenek a szabad gyökök által okozott sejtkárosodással. A szabad gyökök magas szintje oxidatív stresszhez vezethet, ami hozzájárulhat a 2-es típusú cukorbetegség és a szívbetegség kialakulásához. Az avokádóolaj is sikeresen csökkentheti a szervezetben a szabad gyökök mennyiségét.