Oldalak

A nyers méz pozitív hatásai



Ajánld ismerőseidnek!



 


  A nyers méz pozitív hatásai
Tweet Share Share
Nyers és feldolgozott méz egymás mellett.

Az orvostudomány több száz évig alkalmazta gyógyításra a nyers mézet. A nyers méz nagyon gazdag értékes tápanyagokban, olyanokban, amellyel a feldolgozott méz már nem rendelkezik.

A nyers méz rendkívül gazdag antioxidáns vegyületekben. A nyers méz a méhkaptárból egyből az üvegekbe kerül. A méhész esetleg csak átszűri ezt a mézet, hogy ne kerüljön az üvegbe szennyeződés. Ezzel szemben a feldolgozott méz egy olyan pasztőrözési folyamaton megy keresztül, amikor is a méz vitamin-, ásványianyag- és enzimtartalma jelentősen lecsökken.

A méznek sok pozitív hatása ismeretes. Ilyen az antibakteriális, a sebgyógyító, az antioxidáns és a gyulladáscsökkentő hatása.





Kutatók úgy vélik, hogy a méz elsősorban antioxidáns tulajdonságaival emelkedik ki a táplálékok sorából. Az antioxidánsok segítik lecsökkenteni a szabad gyökök okozta oxidatív stresszt. Az oxidatív stressz számos krónikus betegség okozója lehet, beleértve a különböző rákos megbetegedéseket.

A méz az enzimek, az ásványi anyagok és a vitaminok tárháza. Többek között van benne niacin, riboflavin, pantoténsav, mangán, kalcium, magnézium, kálium, foszfor és cink. Egyes mézfajták részt vesznek a cukorbetegség megelőzésében és a rossz koleszterin szintjét is csökkenteni tudják.

A méz egy természetes antimikrobiális és antibakteriális táplálék, eredményesen veszi fel a harcot a gombák és a baktériumok ellen. A méz sebgyógyító tulajdonsággal is rendelkezik, köszönhető ez antibakteriális, antioxidáns és sebgyógyító hatásainak. Ezen kívül a méz gombaellenes és vírusellenes hatással is bír.

A nyers méz jó hatással van az emésztésre és be lehet vetni hasmenés esetén is.

A méz antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatása pozitívan hat az agy egészségére. A méz eredményesen harcol a gyulladás ellen, ami sok esetben zavart okoz az agy működésében és a memóriafunkciók csökkenésében.

A nyers méz az enzimeken, az ásványi anyagokon és a vitaminokon kívül más elemeket is tartalmazhat. Ilyen például a propolisz, amely szintén antibakteriális és antioxidáns hatással rendelkezik. Ma már kutatások is igazolják a méz gyógyító hatásait.




Ha tetszett, akkor nyomj egy like-t is



Követheted az egészség táblánkat a pinterest oldalon is!