Oldalak

Tudd meg miért nem akar kinőni a fokhagyma



Ajánld ismerőseidnek!


  

Számos oka lehet annak, hogy a fokhagyma nem akar kinőni. Íme néhány gyakori ok:

Nem megfelelő ültetési idő. A fokhagymát ősszel kell elültetni, legalább 6 héttel azelőtt, hogy a hőmérséklet fagypont alá süllyed. Ha túl későn ülteti el a fokhagymát, akkor nem lesz elég ideje megnőni és beérni.

Nem megfelelő talaj. A fokhagyma termékeny, jól lecsapolt talajon nő legjobban. Ha a talaj túl laza vagy homokos, akkor a fokhagyma nem fog megkapaszkodni, és könnyen kiszáradhat. Ha a talaj túl nehéz vagy agyagos, akkor a fokhagyma nem fog megfelelően szellőzni, és hajlamosabb lesz a betegségekre.

Nem megfelelő ültetési mélység. A fokhagymát 6-8 hüvelyk mélyre kell ültetni. Ha túl mélyre ülteti, akkor a fokhagymának nehéz lesz kinőni, és hajlamosabb lesz a betegségekre. Ha túl sekélyre ülteti, akkor a fokhagyma kiszáradhat és nem fog megfelelően gyökeresedni.

Nem megfelelő vízmennyiség. A fokhagymát rendszeresen kell öntözni, különösen az ültetést követő első néhány hétben. Ha a fokhagyma nem kap elég vizet, akkor kiszáradhat és nem fog megfelelően növekedni. Ha túl sok vizet ad a fokhagymának, akkor a rothadásnak lesz kitéve.

Túlhevülés. A fokhagyma nem szereti a forróságot. Ha a hőmérséklet 30 °C fölé emelkedik, akkor a fokhagyma növekedése leállhat, és hajlamosabb lesz a betegségekre.

Rovarok és betegségek. A fokhagymát számos kártevő és betegség támadhat meg, beleértve a hagymamatkát, a fonálférgeket, a lisztharmat és a rozsda. Ha ezeket a kártevőket vagy betegségeket nem kezelik, akkor károsíthatják a fokhagymát, és megakadályozhatják a növekedését.
Ha ezeket a tényezőket figyelembe veszi, akkor növelheti a fokhagyma sikeres termesztésének esélyét.

Forrás:  https://bard.google.com/