Miért olyan egészséges az uborka?



Ajánld ismerőseidnek!



  Júliusban már bőségesen fogyaszthatjuk az uborkát. Mi magunk is termeszthetjük, hiszen így legalább tudjuk, hogy vegyszermentes zöldséggel van dolgunk. Az uborka nagyon egészséges, még fogyókúrázók is bátran ehetik, hiszen a zöldség több mint 90 százaléka víz.

Az uborka tápanyagtartalma kiemelkedő

Az uborka nagyon sok értékes vitamint és ásványi anyagot tartalmaz. Megtalálható benne a C-vitamin, a K-vitamin, a mangán, a kálium és a magnézium. Az uborka antioxidánsokban is bővelkedik, így nyáron érdemes annyit fogyasztani belőle, amennyit csak tudunk. Nemcsak nyersen vagy salátaként lehet felhasználni, hanem még hideg levest is készíthetünk belőle. A recept a cikk végén olvasható.

Milyen antioxidánsok találhatók meg az uborkában? Többek között a flavonoidok és a tanninok, amelyek elősegítik a káros szabad gyökökkel szembeni eredményes harcot, így pedig sok krónikus betegségtől óvhatjuk meg magunkat.
 


Nyáron kötelező hidratáltnak lenni

Nyáron sok folyadékot, elsősorban vizet szükséges fogyasztani. A hidratáció megőrzésére egész évben kiemelt figyelmet kell fordítani, de nyáron még jobban oda kell figyelni, hogy eleget igyunk. Az uborka 96%-a víz, így jól tesszük, ha sokat fogyasztunk ebből a zöldségből. Még hideg, frissítő italt is készíthetünk ebből a zöldségből.

Az uborka és a vércukorszint

Az uborkával kapcsolatban is végeztek vizsgálatokat. A kutatások során bebizonyosodott, hogy az uborka hatékonyan képes csökkenteni a vércukorszintet. Mivel az oxidatív stressz csökkentésében is kiemelkedő szerepet játszik, így tudja minimalizálni a cukorbetegséghez kapcsolódó szövődmények kialakulásának az esélyét.

Fogyókúra, jó emésztés

Mivel az uborka nagy százalékban tartalmaz vizet, így nemcsak a hidratációt segíti elő, de a fogyást is megtámogatja. Rosttartalmának köszönhetően elősegíti a rendszeres székletürítést, és könnyen eltelít, mégsem hizlal, mivel csak kevés kalóriát tartalmaz.

Kapros uborkaleves hozzávaló:

1 nagyobb uborka
2 gerezd fokhagyma
ízlés szerint só, bors
1 evőkanál méz
víz
joghurt
1 csokor kapor
½ teáskanál kömény
2 dl kefir
1 teáskanál vörösborecet
Elkészítése:

Tegye a turmixba az uborkát, a vizet, a fokhagymát, a sót, a borsot, a mézet és a kaprot. Turmixolja le az egészet, majd tegye a hűtőbe, hogy alaposan lehűljön. Keverje össze a maradék hozzávalókat és tálalás előtt keverje a leveshez azokat, de egyszerre is le lehet turmixolni az összes hozzávalót. A tányérba szedett levest díszítheti citromkarikával és egy csipetnyi friss kaporral.