A leégés leghatékonyabb ellenszerei! Így gyorsíthatod fel a bőröd gyógyulását!


Ajánld ismerőseidnek!




Mindenki szeret napozni, de néha előfordul, hogy túl sok időt töltünk a napon és bőrünk leég. Ez nagyon kellemetlen, viszkető, égő érzéssel jár, sőt akár fájdalmas is lehet. Néhány praktikával azonban orvosolhatjuk a problémát, így nem csak a tüneteket enyhíthetjük, de a bőr is hamarabb gyógyul.

Borogatás
A leégés folyamán a bőr begyullad, így a nyugtató borogatás nagyon jó hatással van rá. Mártsunk tiszta ruhát hideg vízbe és borogassuk vele a leégett bőrfelületet. Amikor a ruha már nem hűti a bőrt, mártsuk újra hideg vízbe.
Keverjünk össze egy bögre tejet négy bögre vízzel, ebbe mártsunk egy tiszta ruhát és ezzel borogassuk a leégett bőrfelületet. A tejfehérje nyugtatja a bőrt, így ez a borogatás remek hatással lesz a begyulladt bőrre.
Konyharuhába tegyünk egy kis zablisztet, tartsuk egy edény fölé és csorgassunk át rajta egy kevés vizet. A vízbe mártsunk tiszta ruhát és borogassuk vele a bőrt. Kétóránként ismételjük meg a borogatást.
Varázsmogyoró főzetbe mártsunk tiszta ruhát és borogassuk azzal a leégett bőrfelületet. Ha csak egy kis testfelület égett le, elegendő egy vattapamacsot belemártani a főzetbe és azzal bekenni.
Tegyünk fel főni egy kevés vizet, tegyük bele egy fejes saláta leveleit, majd szűrjük le. A vizet hűtsük ki és ezzel borogassuk a bőrt.

Fürdő:
Amikor nagy bőrfelület ég le napozás közben, akkor a borogatás kellemetlen lehet, hiszen szinte az egész testet be kellene csavarni vizes ruhába. A hideg fürdő ebben a helyzetben hatékonyabb. Engedjünk olyan hideg vizet, amilyenbe bele tudunk ülni és maradjunk benne amíg jólesőnek érezzük. A hűtőfürdő csillapítja a bőr égését, így hamarabb gyógyul. A fürdőbe tehetünk egy bögre ecetet, vagy egy fél bögre zablisztet, ezek nagyon jó hatással lesznek a gyulladt bőrre. A fürdés után finoman nyomkodjuk a bőrhöz a törölközőt, ne dörzsöljük a bőrünket, ezzel ugyanis tovább rontjuk a helyzetet.
Szórjunk nagyobb mennyiségű szódabikarbónát langyos vízbe és fürödjünk meg benne. Utána ne törölközzünk meg, hagyjuk, hogy magától száradjon meg a bőrünk. Ezzel is enyhíthetjük a gyulladást.
Pakolások:
Kukoricaliszthez keverjünk annyi vizet, hogy kenhető masszát kapjunk és kenjük be vele a leégett bőrt. Hagyjuk rajta minél tovább, majd langyos vízzel mossuk le.
Tegyünk néhány karika uborkát a leégett bőrre, ez is csillapítja az égést.
Kenjük be joghurttal az égő bőrt és hagyjuk rajta egy ideig, majd langyos vízzel öblítsük le.
A jeget tegyük egy tiszta ruhába és tegyük a bőrre.






Kenjük be:
A borogatás és a fürdő is csökkenti a bőr gyulladását, de ezektől kiszáradhat az adott felület, így fontos, hogy hidratáljuk. Napozás utáni krémmel, vagy testápolóval kenjük be. Még jobb, ha lehűtött krémet használunk, ezzel is enyhítjük az égést.
Akár tiszta aloe vera géllel is bekenhetjük a leégett felületet, ez ugyanis nyugtatja, regenerálja a bőrt. Az égési sérülést is enyhíti, elősegíti a gyógyulást.

Mit tehetünk még:
A leégés esetén is sok folyadékot kell inni, hogy pótoljuk a szervezet vízveszteségét.
Együnk vitamindús ételeket, hogy a szervezetünk minden olyan tápanyaghoz hozzájusson, amire szüksége van a gyógyuláshoz.
Ha a combok, lábak is leégtek, az is segíthet, ha párnákkal felpolcoljuk a lábainkat.
Lefekvés előtt szórjuk be az ágyneműt és a bőrt hintőporral, így a nem lesz annyira fájó érzés, ahogy hozzáér a takaró.

Fájdalomcsillapítás:
A leégést a hidrokortizonos krémek is enyhítik, ha nagyon ég, vagy fáj, akkor érdemes kipróbálni.
Ha a bőr nagymértékben leégett és félő, hogy elfertőződik, kenjük be valamilyen vény nélkül kapható antiszeptikus kenőccsel.
A gyógyszertárban fájdalomcsillapító krémeket is vehetünk, amelyek nagyon hatékonyak. Ha arcra is kenjük, figyeljünk, nehogy a szemünkbe menjen.
Az enyhén leégett bőr esetén akár vény nélkül kapható fájdalomcsillapítót is be lehet venni, így belülről enyhítjük a tüneteket.
A leégés mértékétől függően felléphet rosszullét is. Ha hányinger, émelygés, szédülés, gyengeség tapasztalható, orvoshoz kell fordulni. A leégett bőrön keletkezett pirosság pár nap alatt vissza kell húzódjon, ha ez nem történik meg, sőt a folt terjed, akkor vélhetőleg valamilyen fertőzés súlyosbítja a helyzetet, ez esetben is orvoshoz kell fordulni. Akkor is ez a teendő, ha a bőr nagyon felhólyagosodik, viszket és nem használnak a házi módszerek.


Forrás:  http://ketkes.com