A magas zsírtartalmú étrend veszélyes hatásainak kivédése olívaolajjal


Ajánld ismerőseidnek!

 

Nagy veszélynek tesszük ki önmagunkat, ha rendszeresen magas zsírtartalmú ételeket fogyasztunk. Ennek komoly következményei lehetnek, beleértve a szívbetegséget, az inzulinrezisztenciát és a májbetegség fokozott kockázatát. Azonban kutatások igazolják, hogy az extraszűz olívaolaj képes kivédeni a magas zsírtartalmú étrend veszélyes hatásait.

A magas zsírtartalmú étrend két leginkább káros hatása az inzulinrezisztencia és a májbetegség. A magas zsírtartalmú táplálékok pusztítást okoznak a szervezet hatékony inzulintartalmának felhasználásával, amely veszélyes vércukorszintet eredményez. Ez az emelkedett vércukorszint először inzulinrezisztenciát, majd cukorbetegséget okoz.

Azok az emberek, aki túl sok zsíros ételt fogyasztanak, szintén veszélynek teszik ki magukat, ugyanis a májuk egyre több és több zsírsejtet tárol. Ez előbb-utóbb májgyulladáshoz, majd visszafordíthatatlan májkárosodáshoz vezethet, csakúgy, mint a rendszeresen alkoholt fogyasztók esetében.



Chilei kutatók felfedezték, hogy létezik egy polifenol vegyület az extraszűz olívaolajban, amelyet hidroxi-tirozolnak neveznek, és amely képes mind az inzulinrezisztencia, mind a májbetegség visszafordítására. Ez a vegyület ugyanis csökkenteni tudja a rossz koleszterinszintet, vagyis az LDL-koleszterinét, miközben az úgynevezett jó, vagyis HDL-koleszterin szintjére nincs kedvezőtlen hatással. A kutatók úgy vélik, hogy az extraszűz olívaolajban található polifenolvegyület védelmet nyújt a magas zsírtartalmú étrend által okozott oxidatív stressz és a májban, a szívben és az agyban kialakuló káros zsírsavösszetétel ellen.

Az extraszűz olívaolaj a kardiovaszkuláris betegségek kialakulásának kockázatait is csökkenteni tudja. Számos tanulmány igazolja, hogy az extraszűz olívaolaj kedvező hatással van a szívbetegségek, a szívroham és a stroke előrehaladásának lassítására, illetve megállítására. Az olívaolaj azért képes csökkenteni a szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulásának kockázatát, mivel képes lecsökkenteni az LDL-koleszterin szintjé. Ebben az olívaolaj lipidtartalma játszik kiemelkedő és elsődleges szerepet.

Milyen előnyös tulajdonságai vannak még ennek a mediterrán olajnak? Az olívaolajnak antimikrobiális hatása van, amely jelentős hatást fejt ki a Helicobacter pylori, azaz a peptikus fekélyt okozó baktérium nyolc törzsével szemben. Az olívaolaj a csontritkulás kialakulásának esélyét is jelentősen képes lecsökkenteni. Az olívaolaj erősebb csontokat eredményez és a csont kollagénszintézisét képes megnövelni.

A túlzásba vitt napozás pigmentációs rendellenességeket és idő előtti ráncosodást okozhat. Az olívaolaj rendszeres fogyasztása belülről szinte fiatalossá tehet bárkit. Márpedig ha a belső szerveink megfelelően működnek, akkor a „külső” öregedést sem fogjuk idő előtt megtapasztalni. Nem beszélve arról, hogy az olívaolajnak a bőr- és hajápolásban is nagy hasznát vehetjük. Természetesen a napozást jobb mértékkel űzni, mert a bőr öregedését még az olívaolaj sem tudja visszafordítani, csak a megelőzésben nyújthat hathatós segítséget.

Ha tetszett, akkor nyomj egy like-t is


Követheted az egészség táblánkat a pinterest oldalon is!