Ajánld ismerőseidnek!
A görögdinnye nemcsak finom, egészséges is
A görögdinnye piros színét a likopin adja, amely csak néhány növényben fordul elő, mint például a paradicsomban. A likopin igen fontos szerepet játszik a daganatos betegségek megelőzésében, jótékony hatással van a szívre és az érrendszerre.
A görögdinnye 90 %-a víz és mégis nagy mennyiségben tartalmaz B1-, B2-, B6-, C-, E-vitamint, folsavat, vasat, mangánt, káliumot és kalciumot is.
A hieroglifák tanúsága szerint a görögdinnyét már az egyiptomiak 5000 évvel ezelőtt is ismerték. Nagy tisztelet övezte, Szeth Istennel hozták kapcsolatba és a fáraók sírkamrájába is helyeztek néhányat. Európába a 13. században került a mórok közvetítésével.
A dinnyében található vitaminok jó hatással vannak a vérkeringésre, kötőszöveteink rugalmasságára, elősegíti a pajzsmirigy működését, tökéletes fogyókúrához, mivel elősegíti a zsírégetést.
Erőteljes antioxidáns hatású, a nyári vírusfertőzések ellen fokozott védelmet nyújt. Gyulladáscsökkentő ereje enyhíti a reumatikus fájdalmakat.
A görögdinnye kitűnő vízhajtó, vesetisztító és salaktalanító. Mivel 90%-ban vizet tartalmaz, alaposan átmossa, méregteleníti a szervezetet, kitisztítja a vért és a beleket. Fogyasztása hasznos, ha betegségből lábadozol, mivel pótolja vizet, és elősegíti a gyógyulást a szervezet kitakarításával.
Magas víztartalmának köszönhetően igen kevés kalóriával, zsírral, fehérjével és szénhidráttal rendelkezik, ezért kitűnő alapanyaga lehet a különböző diétáknak. A gyümölcs nem kényszerít koplalásra, mert kalóriaszegény ugyan, de nagyon laktató, mindemellett tartalmazza a szükséges ásványi anyagokat.
Egy texasi kutatóintézet eredményei szerint, a görögdinnye nemcsak vesetisztító növény, hanem afrodiziákum is.
A görögdinnye glikémiás indexe magas, vagyis nagymértékben emeli a vércukorszintet. Diabétesz esetén sem kell lemondanod róla, ám elégedj meg egy vékony szelettel.
Veszélyes a dinnyemag?
A dinnyemag egyáltalán nem jelent veszélyt egészségedre, sőt gyógyhatásai is bizonyítottak, melyről itt olvashatsz bővebben.