Néhány ok arra, hogy miért használj propoliszt


Ajánld ismerőseidnek!






A propolisz egy olyan gyantaszerű, ragacsos anyag, melyet a fák rügyéből és kérgéből szivárgó váladékból állítanak elő a méhek.

A propoliszt közel 200 különböző összetevő alkotja, melyek között megtalálhatók a széleskörű gyógyhatásokkal rendelkező flavonoidok is. Kémiai összetétele attól függ, hogy a méhek mely növényekről gyűjtik be a készítéséhez felhasznált anyagokat.

A propolisz számos értékes gyógyhatással rendelkezik.



Fogyasztása segítséget nyújt

•   szív- és érrendszeri megbetegedések esetén,
•   bőr- és fogászati betegségek ellen,
•   immunerősítőként,
•   a máj védelméhez,
•   emésztés javításához.



Propolisz, a természetes antibiotikum

Vizsgálatok bizonyítják, hogy vírusokkal, baktériumokkal és más mikroorganizmusokkal szemben aktívan lép fel a propolisz. Olyan baktériumtörzsek ellen vetették be a propoliszt, melyek rezisztensek voltak a szintetikus antibiotikumokkal szemben. Eredményességét, erős kórokozó ellenes hatását valószínűleg a propoliszban található flavonoidok magas koncentrációja okozza.

A propolisz közvetlenül pusztítja a baktériumokat, vírusokat, gombákat és a penicillin-rezisztens staphylococcus baktériumot is. Ausztrál kutatók kimutatták, hogy a propolisz jelentősen növeli a penicillin és más antibiotikumok hatékonyságát. Szájöblítőként használva csökkenti a szájüregben lévő baktériumok számát, a lerakódásokat, az ínygyulladást és a fogfájást.







Hatékony gyulladáscsökkentő a propolisz

A propolisz egyik alkotóeleme a kávésav-fenetil-észter. Erről az antioxidánsról bebizonyosodott, hogy gyulladásgátló és allergiaellenes hatásokkal rendelkezik. Hatékony fertőzések, égés, sugárzás, vegyi anyagok következtében jelentkező gyulladásokkal szemben is. Fogyasztása ajánlott vesegyulladásra, a felső légutak gyulladásaira és ízületi gyulladások esetén is. A propolisz gyulladáscsökkentő hatásával nagyban hozzájárul a szív- és érrendszeri betegségek megelőzéséhez.






Immunrendszer erősítése

A propolisz úgy támogatja az immunrendszer működését, hogy elősegíti a sejtek növekedését, növeli bizonyos immunsejtek, mint a T-limfociták mennyiségét, valamint támogatja az ölősejtek és a makrofágok aktivitását. A propolisz erősíti a fagociták működését, melyek védik a szervezetet az emésztőrendszerbe kerülő káros anyagokkal, baktériumokkal és elhalt sejtekkel szemben.



Herpesz vírusra propolisz

A herpesz olyan vírusok csoportja, melyek fájdalmas hólyagokat és sebeket okoznak. A propolisz képes megállítani a vírusok terjedését valamint megakadályozhatja a betegségek kiújulását.



Fekélyekre is propolisz

Olyan betegeken végeztek gyógyítást a propolisszal, akik krónikus fekélytől szenvedtek. Az eredmény lenyűgöző volt. A panaszok teljesen megszűntek, vagy drámai javulás volt tapasztalható, mely igazolta a propolisz gyógyító és regeneráló hatását.



Égési sérülésekre

A propolisz hatékony a másodfokú égési sérülések kezelésében és még antibakteriális hatással is rendelkezik.

Vizsgálatokkal kimutatták, hogy a propolisz az enzimek működését ösztönzi, elősegíti a sejtanyagcserét, a kollagén termelődést és a sérülések mielőbbi gyógyulását.



Szemölcsökre is


A propolisz antibakteriális és immunerősítő hatása a szemölcsök kezelésében is hatékony.

A szemölcsökre külsőleg, helyi kezelésként is alkalmazhatjuk a propoliszt. Azonban ha a szervezetben élősködő vírusoktól meg akarunk szabadulni, akkor érdemes fogyasztani is.

Rákkockázat csökkentése

A propolisz rák elleni hatása több összetevőnek köszönhető. Ezek az összetevők csökkenthetik a daganatok kialakulásának valószínűségét, a már meglévő tumorok növekedését pedig képesek megállítani. A propolisz elvágja a rákos sejtek vérellátását, ezáltal akadályozva meg terjeszkedésüket.


Házilag elkészíthető a propolisz tinktúra, mely napi rendszerességgel fogyasztható. Elkészítéséhez nehéz jó minőségű propoliszt beszerezni, azonban már bioboltokban megvásárolható a tinktúra. 

Ha tetszett, akkor nyomj egy like-t is