Ajánld ismerőseidnek!
A szezámmag erősíti a májat és a vesét, ezáltal fokozott méregtelenítő hatást vált ki, emellett általános fájdalomcsillapító és frissítő.
A szezámmag körülbelül egy méteres magasságú, lágyszárú trópusi növény magja. A szezámmagot egyesek a Szunda-szigetekről, míg mások Indiából származtatják, s a hindu mitológia szerint a Yama istenség által megáldott mag Keleten a halhatatlanság szimbólumává vált. Nem véletlenül. A szezámmagot a magok királyának is szokták nevezni, hiszen a legtöbbet tartalmazza bizonyos ásványi anyagokból. Súlyarányosan hétszer több kalcium található benne, mint a tehéntejben, E-, B1-, B2-, D-vitamin-, foszforsav-, lecitin-, szezamin- és telítetlen zsírsav-tartalma pedig igazi jótéteményt jelent szervezetünk számára.
A Tajvani Egyetem kutatói egy kísérlet során be is bizonyították jótékony és hamar jelentkező hatásait: 5 héten át 24 egészséges személy 50 gramm szezámmag port fogyasztott, amelynek eredménye egyértelmű és jelentős volt: a teljes koleszterinérték, a rossz-koleszterinérték csökkent, javult a jó-rossz koleszterin aránya, megnőtt a vérben az antioxidánsok szintje, valamint az emésztőrendszerben ösztrogénszerű anyagok keletkeztek.
Pozitív, élettani hatásai: erősíti az idegszöveteket és a szívizmot. Fáradtság, álmatlanság ellen kiváló. Gyógyítja a máj és az epehólyag betegségeit, a kisebb epeköveket kihajtja. A melanoma növekedését a szezámolaj gátolja leghatásosabban. Segíti az emésztést, megvédi a vérereket a koleszterin-lerakódástól, csökkenti a koleszterinszintet, fiatalító, sejtmegújító hatású, béltakarító, salaktalanító, emésztésserkentő, anyagcsere-javító, erősíti a csontokat, jó hatással van a fogakra és a hajra.
Hogyan fogyasszuk?
A napi ajánlott mennyiség egy evőkanálnyi, melyet fogyaszthatsz krémként reggelire piritósra kenve, gabonapelyhekkel, salátákkal, joghurtokkal, panírba keverheted, megszórhatod vele a kész főtt ételeket. A dióra allergiásak csak csínján fogyasszák! Az egészség krémje. Keleten a szezámmag az egyik legfontosabb energiaforrásnak számít, s önmagában is teljes érték, napi eledelként fogyasztják.