Magokkal teli felezett gránátalma makrofotója.
A gránátalma magjait meg lehet enni. Nemcsak a gyümölcs, a magokat körül ölelő húsa, hanem a magok is nagyon egészségesek.
A gránátalma nagyon gazdag különféle tápanyagokban. Gazdag forrása a C-vitaminnak, a káliumnak és a rostoknak is. Mivel csak kevés kalóriát tartalmaz, így a diétás étrendbe is remekül illik.
A gránátalmamagok antioxidánsokban gazdagok, amelyek jelentősen képesek lecsökkenteni a szervezetben kialakuló gyulladásokat, amelyért a szabad gyökök a felelősek. Ezek az antioxidánsok a polifenolok, a tanninok, az antociánok és a flavonoidok.
A gránátalma hamar megromlik, főleg ha már a zöldségesnél is olyat vásárolunk, ami sérült. Az egészséges gránátalma héja ép, és maga a gyümölcs nehéz. Amikor a gyümölcs túl könnyű, az azt jelenti, hogy nem egészséges és belül már rothadni, barnulni kezd. Az ilyen gránátalmát jobb, ha a pulton hagyja.
A gránátalma magjai tehát fogyaszthatók. Először is vágja ketté a gyümölcsöt, majd egy kis tálkába kanalazza ki egy kanál segítségével a magokat. Ezeket a magokat szórhatja salátába, joghurtba, de a zabkásának is kellemes ízt ad, illetve desszerteket is megízesíthet vele.
Ön is készíthet gránátalmalevet. Nincs más dolga, mint leturmixolni a gyümölcsöt, természetesen héj nélkül. Én rendszeresen fogyasztom. Szoktam még bele facsarni lime-ot vagy citromot, illetve gyömbért is reszelek bele, ami egy igazi vitaminbomba nemcsak télen, hanem nyáron is.
A gránátalma nagyon egészséges, mivel tele van vitaminokkal, antioxidánsokkal, ásványi anyagokkal és rostokkal. Bioaktív növényi vegyületeket is nagy mennyiségben tartalmaz.
A gránátalmával kapcsolatban bebizonyosodott, hogy csökkenti a szervezetben kialakuló gyulladásokat, ami az olyan súlyos betegségekért tehető felelőssé, mint rák, cukorbetegség vagy szívbetegség.
Férfiak számára is előnyös lehet a gránátalmalé, hiszen potenciálisan csökkenti a halál kockázatát prosztatarák esetén, illetve minimalizálja a rákos sejtek növekedését.
A gránátalmalével kapcsolatos kutatások arra mutatnak rá, hogy a vérnyomás csökkentésében is kitüntetett szerepet játszik.
A gránátalma javítja a koleszterinprofilt, illetve védelmet jelent az LDL-koleszterin-oxidációval szemben, így pedig a szívbetegségektől óvhat meg bennünket.