Szív-, és érrendszeri betegségek alternatív, természetes kezelése

Ajánld ismerőseidnek!






Az orvostudomány alapvetően a betegségek gyógyításával foglalkozik és csak minimálisan érinti a prevenció, azaz a megelőzés kérdését. Pedig, ha annak a hatalmas összegnek, amit az egészségügyre költünk (Amerikában 2003-ban 1,6 trillió dollár) csak egy kis hányadát a megelőzésre fordítanánk, már csodákat lehetne tenni az emberek egészségével.
Erre azonban igen kicsiny esélyünk van, ezért a megelőzésről mindenkinek magának kell gondoskodnia. 

Melyek azok a legfontosabb kérdések, melyekkel a medicina nem sokat foglalkozik, ám jelentősen befolyásolják életminőségünket?

- stressz és annak immunrendszerre gyakorolt hatásai
- a sport és mozgás hiánya
- felesleges kalória bevitel
- magas feldolgozottságú, mesterséges ételek fogyasztása 
- környezeti toxinok ezrei

A betegek a legtöbb esetben a kórházakban sem azt az étrendet kapják, amire szükségük lenne, az intézményt pedig úgy hagyják el, hogy nincsenek megfelelően tájékoztatva arról, hogy mit tegyenek jobb egészségük érdekében. 

A primer, azaz elsődleges prevenció mellett hatalmas jelentősége van az ún. szekunder prevenciónak is, mely segítségével azok csökkenthetik a betegségek kialakulásának rizikófaktorait, akik már átestek egy adott betegségen. 


A táplálékok gyógyító ereje

Több tucat klinikai vizsgálat megállapította, hogy a megfelelő táplálkozás, valamint a stressz csökkentése lassíthatja vagy akár vissza is fordíthatja az arterioszklerózis folyamatát. 

Mik is ezek a táplálékok?

- zöldségek, gyümölcsök, gabonák
- kevés zsír, csak jó minőségű zsírsavak
- kevés tojás, minimális tejtermék
- vörös húsok kerülése, helyettük szárnyasok, hal
- sok mozgás
- dohányzás kerülése

Egy tanulmány szerint a fenti étrendet követő résztvevők 82%-ánál 1 év alatt javult a koszorúerek állapota. 

Vérnyomáscsökkentés természetesen

Bizonyos országokban, ahol az ételek zsírtartalma alacsony, kevés állati eredetű fehérjét tartalmaz, viszont rostban és friss zöldségekben, gyümölcsökben gazdag, a magas vérnyomás betegség gyakorlatilag nem is létezik.

Ha szeretnénk vérnyomásunkat természetes módszerekkel optimalizálni, életmódunkat sok tekintetben meg kell változtatnunk. 

Az első lépés a táplálkozás beállítása. Kerülnünk kell a zsíros ételeket, a konyhasót, a vörös húsokat, a sok-sok szénhidrátot, a cukrot, a péksüteményeket, a kávét. Étrendünket magas rost tartalmú ételekkel, zöldségekkel, gyümölcsökkel, jó minőségű olajokkal (pl. tökmagolaj, olíva olaj), kevés fehér hússal vagy hallal kell kiegészítenünk. Messzire el kell kerülni a szénsavas, cukros üdítőitalokat, azonban sok folyadékot kell fogyasztanunk, pl. tisztított víz, SuperGreens lúgosító ital, gyümölcstea citrommal és/vagy édesítőszerrel (pl. agave vagy stevia). 

Javasolt étrend-kiegészítők: omega-3 zsírsav, omega 3-6-9 zsírsav, Green Magma, SuperGreens, D3-vitamin, C-vitamin, Bios Life Slim, Bios Life Super Chlorophyll.

Egyes természetgyógyászok ódákat zengnek a citromlé tisztítókúra hatásosságáról (főleg magas vérnyomás esetén). Ennek lényege, hogy tiszta vízhez juharszirupot, friss citrom vagy lime levét és cayenn paprika fűszert adunk és ezt isszuk egész nap. Én ezt a módszert meglehetősen szélsőségesnek gondolom, hiszen minden fogyókúra energia tartalmának el kell érnie a napi 600 kalóriát, azonban ha ezt a citromlé kúrát megfelelő minőségű ételekkel (zöldségek, gyümölcsök, stb.) egészítjük ki, akkor igen jót tehetünk vele szervezetünknek. 

Természetes koleszterincsökkentés

Egy 1996-ban megjelent tanulmány (BMJ) azt mutatta, hogy vegetáriánus életmóddal, teljes kiőrlésű gabona, friss saláta, friss gyümölcsök és olajos magvak fogyasztásával az össz halálozás felére csökkenthető. 

A friss gyümölcs és zöldségfogyasztás a szívkoszorúér betegségek és stroke következtében kialakult halálozás csökkentésével hozták kapcsolatba. 

Az állati eredetű, telített zsírok jelentősen növelik a vér koleszterin szintjét. 
A természetes koleszterincsökkentés legfontosabb tényezői:

- magas rostbevitel
- rendszeres testmozgás
- a hidrogénezett és transz zsírsavak kerülése (sült krumpli, chips, stb.)
- belsőségek, vörös húsok kerülése 
- tejtermékek kerülése
- omega-3 zsírsav bevitel növelése

Ha tetszett, akkor nyomj egy like-t is